MENTORJI KAMPA

   
Umetniški vodja in dirigent je violinist Žiga Cerar. Naziv magistrum artium je prejel na Univerzi Mozarteum v Salzburgu v razredu prof. Paula Roczeka. Študiral je pri prof. Christiane Hutcap na Musikhochschule v Rostocku ter na Conservatoire national superieur de musique v Parizu v razredu prof. Sylvije Gazeau. Od leta 2004 je bil zaposlen v orkestru Slovenske filharmonije, s katerim je nastopil na številnih turnejah po svetovnih prestolnicah pod taktirko priznanih dirigentov. Kot član komornega godalnega orkestra Slovenske filharmonije je prejel Betettovo listino in Plaketo mesta Ljubljana za bogato kulturno udejstvovanje.
Žiga Cerar je ustanovitelj godalnega kvarteta Quartissimo. Zasedba se je občinstvu predstavljala z različnimi zvrstmi glasbe, tako s klasičnim repertoarjem, kot z izvedbami vse bolj priljubljene pop glasbe. Izkušnje, ki si jih je violinist Žiga Cerar pridobil v večletni koncertni karieri že vrsto let deli tudi na pedagoškem področju. Učence godal želi navdušiti predvsem za skupno muziciranje in orkestrsko igro.

Pri izvedbi sodelujejo še Igor Švarc, violončelo, Ina Lorbek, viola in violina, Mihaela Peca, violina

GOSTUJOČI UČITELJI:
Violinist Žiga Brank je eden vidnejših slovenskih violinistov in pedagogov. V njegovi igri so številni kritiki izpostavili rafiniran ton širokega spektra, tehnično briljanco in virtuozno razvnetost. Za seboj ima številne samostojne solistične koncerte tako doma kot v tujini. Za seboj ima številen opus posnetkov za RTV Slovenija in obsežno diskografijo. Učil se je pri prof. M. Kosiju. Študij je nato vzporedno z opravljanjem Gimnazije Vič nadaljeval v tujini na Visoki šoli za glasbo v Rostocku pri prof. Chr. Hutcap. 

Sanja Repše je diplomirala na Državnem konservatoriju P.I. Čajkovski v Moskvi pod mentorstvom priznanega profesorja Igorja Gavriša in nato vpisala specializacijo na ljubljanski Akademiji za glasbo v razredu Cirila Škerjanca. Podiplomsko izobraževanje je nadaljevala na Ecole Normale de Musique A. Cortot v Parizu pri profesorju Jeanu Barthu, na Scuola di musica Fiesole v Italiji pri profesorici Natalii Gutman. Že v času študija in še danes koncertira na domačih in tujih koncertnih odrih kot solistka z orkestrom, na solističnih recitalih ali v komornih skupinah. Pri tem sodeluje s priznanimi domačimi in tujimi glasbeniki.

Franci Krevh, akademski tolkalec in izkušen vodja tolkalnih srečanj za različne starostne skupine in različne profile udeležencev. Kot tolkalca ga lahko slišite na koncertih Orkestra Slovenske filharmonije, Slovenskega tolkalnega projekta STOP in še kje. Je aktiven pedagoški umetnik.

Glasba, morje, sonce in zabava!